Audiokniha Hlas Černého hvozdu

hlas front
Hejtman z Kozího hrádku nese na svých ramenou víc starostí, než by se mu líbilo. Žoldnéř Jan z Dornu hledá čest ve světě, kde má ale cenu zlata. Lovčí Meyrink se musí postavit svému strachu. Kejklíř Žibřid se snaží jenom přežít… Osudy všech hrdinů spojuje jediné místo - Černý hvozd. Místo, kde jsou lidé stále ještě cizí, a kde každý den bojují proti zlým kouzlům. A rozhodně nevítězí.

Poprvé se čtenáři s Černým hvozdem mohli setkat už v roce 2003 a od té doby se stal místem děje několika románů a bezpočtu povídek. Audiokniha Hlas černého hvozdu povídky rozeseté v různých antologiích i časopisech poprvé nabízí pohromadě a chronologicky uspořádané, ve skvělém podání Vojtěcha Hamerského, a s hudebním podkresem kapely Peregrin. Zaposlouchetjte se i vy do Hlasu Černého hvozdu.

Celková délka: 8:41:56

 

Obsah:

Knihu je možné objednat například na stránkách nakladatelství Straky na vrbě.

 

Autorská poznámka:

Je to trošku experiment. Vydali jsme CD v omezeném nákladu 100 kusů, takže uvidíme, za jak rychle zmizí. Samozřejmě počítáme i s nabídkou on-line.

Je to i experiment v tom ohledu, že vlastně nejde o audioknihu - jako celek ta kniha takhle nikdy nevyšla a nevyjde. Povídky jsou posbírané z různých antologií a časopisů a dané k sobě (a samozřejmě ne všechny). Trochu si tím plním sen, aby to bylo hezky u sebe, ale zároveň vím, že na opravdickou povídkovou antologii si musím ještě chvilku počkat - a napsat ještě pár dobrých povídek, aby tam bylo co otisknout :-)

Texty načetl Vojta Hamerský. Naše spolupráce začala vlastně hrozně vtipně - namluvil jednu mojí povídku a já to zjistil až během googlení. Ale nakonec se mi to zalíbilo natolik, že místo hudrování a obviňování z krádeže jsem se s ním domluvil, prsknul to na svůj youtube kanál a domluvil se, že z toho uděláme celé cédéčko. Tohle je výsledek, a já myslím, že se to fakt povedlo.

Abychom trochu doladili atmosféru, domluvili jsme se i s kapelou Peregrin, která hraje středověké písničky. Dostali jsme svolení použít jejich hudbu, takže každou povídku uvozuje několik vteřin dobových melodií. Vím, že jsem neobjektivní hodnotitel, ale prostě se mi to hrozně moc líbí.

A samozřejmě je tu ještě jedna věc - audiokniha vyplňuje prázdné místo těsně před vydáním nové knihy, která se chystá na podzim tohoto roku. A ti, kteří si oblíbili černý hvozd v podání Jiřího Pobudy se také už brzy dočkají dalšího dílka - Mrtví muži netančí jsou už prý v přípravě. Takže pořád se něco děje!

Květen 2017