První z audiopovídek

 

Když jsem před rokem a půl začal spolupracovat se skvělým bardem Jiříkem Pobudou, nahlédl jsem poprvé pod pokličku “království mluveného slova”. Audiokniha Stín Černého hvozdu se nakonec velmi povedla (mimochodem, zbývá posledních necelých osmdesát kousků, tak neváhejte…). A teď k ní přibyla malá sestřička.

Ano, v porovnání se stínem, který nabízí asi 14 hodin mluveného slova, jde skutečně o malou sestřičku. Povídka Nesnadný obchod, která vyšla kdysi dávno v Pevnosti, má jenom 14 minut. Ale přesto jsem za ní rád a myslím, že se povedla.

Rétorem se tentokrát stal Vojta “Maedhros” Hamerský, brněnský fanoušek fantasy a mluvených knih. Načetl jich už docela dost a když se dostal ke mně, tak už ne jako začínající amatér, ale jako zkušený profík.

Díky němu se i ztratí, že ta povídka je taková…. no… hodně stará :-)

Po dohodě s ním jsem audiopovídku “ukradl” jak z Království mluveného slova, tak z Knihovny do ucha (kde mimochodem najdete řadu amatérsky, přesto kvalitně, zpracovaných audioknih) a nabídl ji širšímu publiku. Protože jak všichni tvrdí, když to trvá víc jak dvě kliknutí, jako by to neexistovalo…

Dobrou zprávou je, že nejspíš nepůjde o poslední namluvenou povídku. Chystají se další (mezi novějšími například Krauka z knihy Legendy: draci) a uvidíme, kam až tato spolupráce dospěje.

Takže k domácím pracím, k počítačovým hrám, na cesty nebo jako pohádku na dobrou noc… prostě kdo k čemu audioknihy poslouchá…. přejeme hezký poslech!