Podzimní novinky

 

Podzim už skoro skončil a nastupuje zima. Dokonce za sebou už máme první sněhové závěje, v obchodech již zavedli vánoční výzdobu a my, pracující, se už zase začali těšit na letní dovolenou.

A co nového se tedy událo?

Jednak jsem se vrátil ze sibiřského vyhnanství: o návratu pak psali dokonce v bulvárních rubrikách bulvárních časopisů. Krátkou reportáž otiskli i na webu Fantasyplanet.

Jeden rok vyhnanství kromě spousty negativních zážitků přinesl i spoustu volného času na psaní. Proto můžu prohlásit: že v přípravě je skutečně nový díl série JFK a jeho vydání je na spadnutí; že od nakladatele se vrátil další kus Černého hvozdu k přepracování a je to v přípravě u mě; že pilně pracuji na Žižkovi (ve fázi sbírání podkladů a sepisování dílčích částí, které pak budu muset pospojovat); že v brzké době vyjde i upravená série článků o třicetileté válce jako ebook vydaný nakladatelstvím Freetimepublishing.

Celý následující rok tedy budu těžit z toho, co jsem tam napsal.

Ani z Pevnosti mě ještě nevyrazili, takže o každoměsíční porci zábavy je postaráno. Musím říct, že mě to baví - a je to takové neustálé připomenutí, že žurnalistou orpavdu být nechci, i když o tom občas přemýšlím…

No, a z akcí, na které se chystám: Minicon 17. listopadu, možná Fénixcon, určitě Pragoffest a nejspíš i řada dalších akcí. Opět začnu informovat na těchto stránkách. S panem Čórym jsme zahájili spolupráci ohledně divadelně-naučných pořadů na conech a po nesmělé a nejisté premiéře to vypadá nadějněji. Hodláme i vstoupit na prkna, jež znamenají svět.

Opět ve velkém rozjedeme literární dílny v Městské knihovně. Máme už nějaké další plány na příští rok a když to klapne, tak bych strašně rád postoupil o další úroveň výš. Tak držte palce - ať ta moje budoucí konkurence stojí za to a máte co číst, až to se mnou půjde z kopce.