Mrtví muži netančí

V září vyjde další kniha ze světa Černého hvozdu. Jde o volné pokračování Stínu Černého hvozdu: ocitnete se ve stejném světě, jen o pár let později a o pár mil jinde. Setkáte se i s některými vedlejšími hrdiny, opět ve vedlejších rolích.

Mrtví muži netančí Hlavními hrdiny jsou tři rozporuplní mužové: lovčí Meyrink, jemuž se na paty lepí smůla, jednoruký žoldnéř Joachim a Volkan - posel paní Smrti, který kráčí po tenké hranici mezi bytím a nebytím. Spolu pak vstoupí do nitra Černého hvozdu, aby odhalili největší tajemství tohoto kraje.

Na obzoru se pak tyčí hora, kterou obývá mocný šaman. Říká si Vidoucí a jeho šepot se ozývá ve větru, který se prohání ve větvích Černého hvozdu.

Aby toho nebylo málo, tak příběh Mrtvých mužů pak doplňují další povídky: z jiné strany Černého lesa se o totéž pokouší i skupina Jana z Dornu. Pokoušejí se projít Hadím údolím, ale nic není tak snadné - zvlášť když je tu konkurenční skupina nájemných žoldnéřů pod vedením Viktora Pírka. (Vyjde v zářijové Pevnosti)

Jeden z motivů pak rozvíjí i povídka Co přináší bouře, která představuje dalšího z poslů paní Smrti. A je také odpovědí na jedno z tajemství, které před světem skrývá jednoruký Joachim… (Vyjde v zářijové XB-1)

Kromě jiného chystáme i další zajímavost: společně s knihou by mělo vyjít i CD s audioknihou Stín Černého hvozdu. Namlouval a písněmi doplnil Jiří Pobuda. Myslím, že se opravdu povedla. K tomu připočítejte bonusy v podobě Žibřidových písní v podání kapely Hakka Muggies (nevyšly na žádném jiném oficiálním albu, tudíž toto bude jediná příležitost, jak k nim přijít), textové bonusy, obrázky, fotogalerie… prostě bonus, jak se patří…

Vzhledem k tomu, že vydání i křest se blíží, očekávejte co nejdříve co nejvíc dalších informací.