Minicon a jiné mini novinky

V sobotu 12.11.2022 nás čeká další Minicon-knížkon. Opět v ústřední knihovně MKP (Mariánské náměstí 1, Praha 1) a opět pod taktovkou Klubu Julese Verna (Egon Čierny) a nakladatelství Straky na vrbě (Michael Brones) s mou drobnou pomocí coby knihovníka (ex-knihovníka).

Kromě toho, že půjde o prima akci (to říkám vždy, ale taky si vybírám jenom ty prima akce), tam budu i přednášet (Meč silnější pera). A bude tam spousta dalších zajímavých hostů, takže neváhejte… a třeba si tam popovídáme i o jiných novinkách.

Vím, že na těchto stránkách se toho moc neděje, o něco častější aktualizace najdete na www.mrtvimuzinetanci.cz, kde jsou novinky k nedávno vyšlé knize. Ve zkratce: recenze zatím dobrý, osobní subjektivní komentáře horší, prodeje neznámé, bonusové DVD pro lidi zajímavé a většinou chválené. Nu, zatím dopisuju resty, ale už je hotová kostra druhého dílu volné trilogie, kterou Mrtví muži netančí začali. Vrátíme se tam na Kozí hrádek a přestože nás čeká samostatný příběh (opět značně komorní), tak děje v pozadí budou navazovat na předchozí knihu - ale tak nenápadně, že by si toho měl všimnout jen ten, kdo ví, co hledat ( = ten, kdo četl první knihu; pro “druháky” to prostě bude samostatná kniha:-) ).

A další novinka? No, vydám e-book. Já, zarytý odpůrce a takhle klesnout, říkáte si? Nebojte se - půjde o rozšířenou verzi seriálu z Pevnosti Hrdinové třicetileté války, který vycházel minulý rok, a který Pevnosti přinesl vítězství v soutěží Gandalfovo brko o nejlepší publicistický text. Pro e-book jsme připravili desátého, bonusového hrdinu - Bernarda Sasko-Výmarského.

A dál? No, stal se ze mě Ukrajinec… nebo Sibiřan… (aždý tomu říká trochu jinak, možná i vy máte pro takové, jako jsem teď já, vlastní pojmenování ;-) ) takže, kdo jste z Brna, třeba se s vámi začu potkávat ;-)