Již brzy v prachu a krvi

Pokud vánoční skřítkové nebudou zlobit, tak by se ještě před vánoci měl na pultech objevit další JFK. Nakonec jsem vyfasoval pořadové číslo 29. Mám z toho poněkud strach, protože díly přede mnou napsali otcové zakladatelé JWP a Mirek Žamboch, proti nimž jsem pořád jenom malé (spisovatelské) pivo… Tak uvidíme, když už výzva, tak pořádná :-)

Kováře jsem poslal do období třicetileté války, která není tak úplně stejná jako ta naše - trvá mnohem déle a je mnohem brutálnější a stará Evropa umírá…

Kniha by měla snad vyjít ještě letos, takžekdo touží po vánočním dárku, měl by mít naději. Takže vám držím palce - víc už sám nezvládnu :-)

***

Oficiální anotace:

Jediným krokem se John Francis Kovář dostal z mississippského mokřadu do Čech 17. století. Tenhle svět je ale tvrdší a vražednější, než si pamatuje z hodin dějepisu. Na polích neroste ani bodláčí, samotná země je nemocná a lidé se pojídají  navzájem. Válka trvá přes půlstoletí a nehodlá skončit.

Přežije? Dostane se zpět ke svým přátelům? Odhalí tajemství průchodu mezi světy?

Pochybuje o tom, tenhle svět je příliš jiný. Albrecht z Valdštejna ovládá Frýdlantské vévodství, věže vídeňských chrámů zdobí muslimský půlměsíc, katolická Plzeň úpí pod nadvládou inkvizice. A řádí mor, proti němuž je Černá smrt z naší historie horším nachlazením. Kovář se octil v pekle a hledá cestu ven.