Budou se křtít Žoldnéři fantasie

 

Tak po pár dlouhých letech je to tady. Vznikl nový text, který není příspěvkem do časopisu, ani recenzí, ani pracovním materiálem. Je to povídka - opravdická, skutečná povídka. Někteří už ji četli (moje žena, můj vydavatel a jeho korektorky), jiní slyšeli ukázku (ti, kteří se mi přišli na nedávné komorní literární setkání - že jste to nevěděli? Je to možné - sledujte facebook, tam dávám všechno, sem se občas zapomenu kouknout). A vy budete mít příležitost už příští týden.

Na CONiáši, který je devátým ročníkem, se bude křtít anotologie Žoldnéři fantasie, nástupci Drakobijců. Kdysi jsem na téhle soutěži začínal, teď porotcuju (už čtu další ročník) a zároveň občas přispěju hostující povídkou, když nějaká je. A letos se objevila.

Objeví se v ní rytíř Sovička, pár let (nebo měsíců?) před událostmi v knize Stín Černého hvozdu. Tady je nováčkem, který na Kozí hrádek přibyl teprve nedávno - a klidně prozradím, že ho čeká zkouška ohněm. Kdyby nic nedělal, asi by to byla nuda a nikde by to nevyšlo.

Lákadlem je, že na CONiáši bude v prodeji limitovaná edice knihy. Vyjde to v nákladu 200 a bude to velká rarita. Takže neváhejte, protože tuhle povídku nejspíš v lepším vydání nenajdete :-)