10 let Hakka Muggies

Hakka Muggies kombinují lidové melodie Irska, Skotska a Bretaně s rocekm a občasnými odbočkami k metalu a punku. A kromě toho jsou zatraceně dobří. A ještě je jeden důvod, proč stojí za to o nich číst: jednak se neštítili obětovat trochu času a práce a zadarmo poskytli minialbum “Žibřidových písní” na DVD přílohu s auudioknihou “Stín Černého hvozdu”, ale navíc teď přichystali nový projekt, který je možná ještě lepší.

 

 

V únoru totiž oslaví deset let své existence. Za tu dobu stihli vyměnit velké množství bubeníků, vydat dvě demíčka, dvě dlouhorhající desky, Žibřidovy písně a nyní si k narozeninám nadělili další dárek. Jde o minialbum několika skladeb, které jsou tématicky propojeny a tvoří jeden velký příběh.

Osobní vzpomínka jedna: když jsme na to přišli, tak ty staré fláky najednou dostali úplně nový nádech. Jako by najednou vyprávěly úplně o něčem jiném. Tohle obrovské kouzlo, kdy Hakka pomocí hudby začala vyprávět velký příběh, si pamatuji dodnes. A mám tušení, že za to může jejich textař Jakub D. Kočí, který si s podobnými vychytávkami hraje rád. Ale nikdo ho neprásknul a on sám se k tomu nepřiznal, takže kdo ví…

Tento příběh se ovšem dál rozvíjí a zároveň s albem vyjde i sborníček, kde se dozvíte ještě mnohem více. Tahle na pohled krásná publikace v sobě obsahuje jak hudební texty, ale i krátké povídky z pera členů kapely i jejich známých. No, a protože se s kapelou znám už vlastně od samotného počátku, je logické, že poprosili i mě. A já nezaváhal!

Osobní vzpomínka dvě: poprvé jsem je slyšel hrát u nás na škole na Zahradní slavnosti. Tehdy jsme s Májou zjistili, že máme hodně společných známých a že nás vlastně zajímají podobné věci. A já tehdy poprvé slyšel muziku, kterou jsem celou dobu hledal. Jako bych celou dobu věděl, že něco takového existuje… a najednou bum: bylo to tady…  A od té doby na ně nedám dopustit.

Takže, co vás čeká. V pátek 24. února  se v Malostranské Besedě na Praze 1 od 20:30 odehraje velký koncert, jehož součástí bude křest minialba i sborníku. Jako host vystoupí Malá bílá vrána (to by zasloužilo další osobní vzpomínky, ale to bychom se vůbec nedostali k podstatě sdělení, tak příště…) a mě nezbývá, než všechny pozvat. ani tak kvůli tomu, že jsem se svojí povídkou “Třetí havran” součástí projektu, kterému hodně fandím, ale protože to bude skvělý večer plný skvělé muziky!

Chcete vědět víc?