Videa

 

Knižní trailer „Stín černého hvozdu“

Natáčení se chopil tým Polomrtvý - parta nadšenců, která vytváří vlastní amatérský fantasy film. Když už byli roztočení a plní nadšení z nového koníčku, tak jsem za nimi přišel, jestli by si nechtěli vyzkoušet i tohle. Vyzkoušeli… :-)

Nevýhodou bylo, že nešlo ani tak o trailer, protože se objevil cca půl roku po vydání knihy.

Knižní trailer „Mrtví muži netančí“

V rámci propagace jsme i na druhou knihu ze světa Černého hvozdu připravili další knižní trailer. Stále jde o záležitost amatérskou, nicméně myslím, že hodně povedenou. Točilo se opět za podpory všech možných nadšenců a tentokrát se nám povedlo i vniknout ke skutečným kulisám díky laskavosti studia Three Brothers Production.

Křest knihy Agnet JFK 29: V prachu a krvi

Na začátku roku 2013 jsme na Pragoffestu křtili knihu ze série Agent JFK. Vymysleli jsme scénář spolu s Magnificentním panem Čórym (se kterým spolupracujeme i na dalších projektech) a jako kulisu jsme pozvali mušketýri z Regimentu zemské hotovosti (když už se kniha odehrává během třicetileté války). Křest probíhal dobře do okamžiku, kdy jej narušil samotný X-Hawk. Jak to celé probíhalo máme naštěstí zdokumentováno díky skvělé kameře Romana Svobody (a když jsme to pak spolu střihali, bylo to skoro jakoby čaroval… až budu velký, chci být taky střihačem!).

Když se pohne les
Booktuber a knihovník rozsek natočil upoutávko-recenzi (či jak se ten žánr jmenuje :-) ) na knihu Když se pohne les. Protože nemám žádný trailer ani nic jiného, stává se toto video oficiálním :-) A rozhodně se mi líbí!

 

InterWiew s Walomem

Rozhovor o dílnách tvůrčího psaní, o crowdfundingu, a o tom, jak si snazší cestou mnozí autoři ničí svou kariéru.

Rozhovor „Kdopak to mluví“

Internetová televize Epic - jejíž tvůrci jsou i tvůrci knižních trailerů - dělá řadu programu a jedním z nich jsou rozhovory s neznámými lidmi. Takže jsem do toho spadl i já. Hodně o psaní, trochu o knihovnách. Byl jsem hodný a své tričko s nápisem EGO jsem nechal doma, ono stejně nebylo potřeba :-)

Reklama na Straky

Toto video není z naší dílny, ale jde o školní projekt jednoho z přátel nakladatelství Straky na vrbě. Místo zde si zaslouží zejména proto, že jako modelovou knihu použili právě Stín Černého hvzodu (nebylo to podplacené, skutečně ne).

Přednáška „Jak se dostat ze stínu na výsluní“

Na Parconu 2011 v Chotěboři jsem se zúčastnil i besedy spolu s Honzou Kotoučem a Martinem D. Antonínem. Povídali jsme o všem možném a díky jednomu šikovnému fanouškovi s kamerou si můžete toto povídání poslechnout, i pokud jste na akci nebyli.

Audiopovídka Nesnadný obchod

Krátká povídka, kterou načel Vojtěch „Maedhros“ Hamerský pro Království mluveného slova a Knihovnu do ucha. Aby nezůstala jen pro úzkou komunitu fanoušků mluveného slova, po dohodě s autorem jsme ji zpřístupnili i takhle. A je dost možné, že další kousky budou brzo následovat

Audiopovídka Krauka

Vojtěch „Maedhros“ Hamerský předčítá pro Království mluveného slova a Knihovnu do ucha. A vybral si další černohvozdí povídku. I tu dáváme do širých vod internetu, aby se k ní dostalo co nejvíc zájemců :-)

V české televizi

18.2.2023 jsem byl hostem v dětském televizním pořadu Planeta Yó. Povídal jsem o psaní a dělal tak trošku reklamu literárním dílnám v knihovně. Celý záznam je sestříhaný ze čtyř vstupů mezi jednotlivými seriály (starší si možnápamatují podobný formát pořadu u Magionu nebo Vegy). Zkušenost to byla opravdu zajímavá - vidět práci profíků, podívat se do zákulisí studia a ještě k tomu dohodit Dačickým vystoupení v televizi.

Byl jsem také hostem v dobrém ránu. Měl jsem pocit, že jsem mluvil samé hlouposti, ale naštěstí to režisér dokázal sestříhat tak dobře, že jsem nevypadal jako blbec :-)