Středověké světy online

Před mnoha a mnoha lety jsem si sepsal pár poznámek o středověku. Pak jsem to upravoval a upravoval a nakonec jsme to ve Strakách na vrbě vydali jako „Středověký svět - příručka pro začínající autory a pány jeskyně“. To bylo v roce 2005. Po prvním díle se zaprášilo a tak dva roky nato spatřil svět i druhý díl. A teď, po více jak deseti letech, jsou oba díly dostupné i online.

 

Oba díly byly několikrát dotisknuty a celkový náklad se vyšplhal skoro ke dvěma tisícům. V posledních letech ale prodeje šly tak pomalu, že jsme už dotisk neplánovali. Když se tak doprodaly poslední kusy, dohodli jsme se s knihovnou, která odkoupila práva a obě knihy převedla do elektronické podoby. A protože knihovny jsou nejlepší, jsou obě e-knihy v několika formátech, okamžitě ke stažení, a volně dostupné pod licencí creative commons.

Už nic nebrání začínajícím autorům, aby mohli tuto práci využít k psaní. Už žádné výmluvy, že to není k dostání. Nicméně, kdo by toužil po papírové verzi, dá se ještě půjčit v knihovně (určitě v té pražské, možná i v jiných…).

První díl je ke stažení zde.

 A druhý díl můžete stáhnout zase tady.

V obou případech hned v několika formátech (epub, pdf, html a prc) anebo můžete prohlížet online přímo na stránkách knihovny. Tak směle do čtení, do stahování a do používání!