Mílovo časopisecké portfolio

Čas od času přispívám do různých časopisů. Vypisovat všechny články by mne nebavilo (a brzo by se tahle stránka stala nepřehlednou), takže kdo se mi bude chtít poctivě vysmát nad tím, co za hlouposti píšu, bude si muset ty časopisy pořídit a prohledat ;-)

 

PEVNOST

Tohle je můj kmenový časopis. Zaměřuje se na fantastiku, otiskuje povídky (i moje) a vůbec je nejlepší ze všech. Od „restartu“ mám na starosti historickou rubriku (historie + mytologie). Obsah se vždy snažíme sladit s tématem celého čísla (což ne vždy jde úplně snadno, ale vždycky se s tím nějak popereme :-) ). Kromě toho občas přispěju i nějakým dalším článkem. A vůbec, Pevnost mám rád!

 

 

ČASOSTROJ a JUNIOR

Sem tam zkouším psát i něco pro děti. V Časostroji jsem měl pár let za úkol psát kapitolu „Duel“. Zde proti sobě stáli válečníci, kteří by se nikdy setkat nemohli. Spolupráci jsme ukončili ke konci roku 2014, kdy už nám došla témata. Dětským časopisům jsem ale nedal valem a nyní občas přispěji nějakým článkem do Juniora, ale obří zakázky to nejsou. Holt už nezbývá čas…

EPOCHA SPECIÁL

Tímto časopisem jsem kdysi dávno začínal a šlo o moje první články (tehdy jsme byli na celý speciál dva, takže šlo o měsíc krušné práce, ale zkušenosti k nezaplacení!). Teď už to tak krušné nebývá :-)

SPECIÁLNÍ EDICE RF HOBBY (Záhady a mystéria, Století objevů, Temné dějiny, Největší bitvy a války dějin, Napětí, Horizont, Krimi revue a určitě i nějaké další…)

Protože má všechny tyhle časopisy na starosti jeden redaktor, mám šanci psát do všech. Někdy je to super zábava, jindy to člověk musí brát sportovně (ano, i na opravdický bulvár u mě došlo, a orientace v bulvárních časopisech pro mě byla zajímavou zkušeností). Témata jsou různá a občas mě překvapí, co všechno ještě nevíme, protože o tom nikdo v češtině nenapsal! Má to své výhody: člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. Ale i své nevýhody, že třeba na napsání jednoho článku má člověk jenom pár dnů. A někdy i méně, když je nouze a vypadne jiný externí redaktor a já jsem zrovna volný :-)